DRAGON 2

Pojazd do misji załogowych i cargo

DRAGON 2

PRZEGLĄD


Dragon jest zdolnym do swobodnego lotu statkiem kosmicznym przeznaczonym do dostarczania zarówno ładunków, jak i ludzi do miejsc na orbicie. Jest to jedyny obecnie latający statek kosmiczny, który jest w stanie dostarczyć z powrotem na Ziemię znaczące ilości ładunku i jest pierwszym prywatnym statkiem kosmicznym, który zabrał ludzi na stację kosmiczną.DRAGON 2

BAGAŻNIK


Bagażnik Dragona nie tylko przewozi ładunki bezciśnieniowe, ale także wspomaga stabilność statku podczas wznoszenia. Jedna połowa bagażnika pokryta jest panelami słonecznymi, które zapewniają zasilanie Dragona w czasie lotu i na stacji. Bagażnik pozostaje przymocowany do Dragona do czasu krótko przed ponownym wejściem w atmosferę ziemską.


DRAGON 2

KAPSUŁA


Kapsuła Dragona, znana również jako część ciśnieniowa, pozwala na transport ludzi, jak również wrażliwych na środowisko ładunków. Dragon wyposażony jest w silniki odrzutowe Draco, które umożliwiają mu manewrowanie podczas pobytu na orbicie oraz 8 silników SuperDraco, które zasilają system ewakuacyjny statku.


PRZERWANIE STARTU (LAUNCH ABORT)

System przerwania startu to system bezpieczeństwa załogi wbudowany w statek, służący do szybkiego oddzielenia Dragona od Falcona 9 w mało prawdopodobnym przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej (używając silników SuperDraco, Dragon sam odrzuci się od rakiety nośnej).DRAGON 2

SILNIKI


DRACO

Statek Dragon jest wyposażony w 16 silników odrzutowych Draco, które są używane do orientacji statku kosmicznego podczas misji, w tym manewrów apogeum/perygeum, regulacji orbity i kontroli położenia. Każdy pędnik Draco jest w stanie wygenerować 90 funtów siły w próżni kosmicznej.


DRAGON 2

SILNIKI


SUPER DRACO

Układ ośmiu silników SuperDraco zapewnia odporny na uszkodzenia napęd dla systemu ewakuacji Dragona. W mało prawdopodobnym przypadku awaryjnym, osiem silników SuperDraco może przenieść Dragona na odległość kilometra w od rakiety nośnej w czasie krótszym niż 10 sekund (ponad 100 m na sekundę).


DRAGON 2

SPADOCHRONY


Statek Dragon jest wyposażony w dwa spadochrony hamujące stabilizujące statek po wejściu na orbitę oraz cztery spadochrony główne, których zadaniem jest dalsze wyhamowanie statku przed lądowaniem.
DRAGON 2

WNĘTRZE


Dragon jest w stanie przewieźć w relatywnie komfortowych warunkach do 7 pasażerów na orbitę okołoziemską i poza nią.